Zlepšovaním komunikačných zručností k vyššej spokojnosti pacientov

Zlepšovaním komunikačných zručností k vyššej spokojnosti pacientov

január 13, 2020 - február 28, 2020

Zlepšovaním komunikačných zručností k vyššej spokojnosti pacientov 1

VO VZDELÁVACOM CENTRE PREBIEHALI ŠKOLENIA KOMUNIKAČNÝCH ZRUČNOSTÍ ZDRAVOTNÍKOV Z NAŠEJ NEMOCNICE

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica sme sa rozhodli zlepšovať úroveň zručností, ktoré pomôžu našim zdravotníkom efektívnejšie zvládať komunikáciu s pacientmi. Týmito školeniami prešlo už 398 zdravotníkov.
Komunikačné školenia v nemocnici organizuje Odbor pre vedu, výskum a vzdelávanie za pomoci externých školiteľov. Poslednej zo série školení, ktoré sa uskutočnili v tomto roku a boli zamerané na personál, ktorý prichádza najčastejšie do bezprostredného kontaktu s pacientmi, a to ambulantné sestry, personál urgentného príjmu a infocentra, sa zúčastnilo 80 kolegýň.
Prvé školenia absolvovali lekári a sestry ešte v roku 2014. Tieto školenia sa konali v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR vo viacerých nemocniciach. Školenia mali u nášho personálu pozitívny ohlas a vedenie nemocnice vnímama v tejto oblasti priestor na zlepšenie. Preto sme sa rozhodli pokračovať v organizácii komunikačných workshopov ďalej vo vlastnej réžii.
Najbližšiu sériu školení komunikačných zručností u svojich zamestnancov plánujeme v EDUKE na jeseň 2020.

Začiatok:
január 13, 2020