Pravidelný odborný seminár- Transplantačné centrum BB- jún 2020

Pravidelný odborný seminár- Transplantačné centrum BB- jún 2020

jún 30, 2020

Pravidelný odborný seminár- Transplantačné centrum BB- jún 2020 1

Dňa 30.06.2020 sa v ŠS EDUKA uskutočnil ďalší z radu pravidelných mesačných odborných seminárov Transplantačného centra FNsP FDR B. Bystrica pod záštitou prednostu II. Urologickej kliniky SZÚ – MUDr. Baláža, PhD.

Program sa niesol jednak v duchu štatistického zhodnotenia transplantačných aktivít centra za prvý polrok 2020, ako i odborného programu. MUDr. Mazúchová a MUDr. Adamcová-Selčanová prezentovali prežívanie pacientov a štepov v danom mesiaci; MUDr. Konkoľová vystúpila s príspevkom „Transplantácia obličiek v Transplantačnom centre B. Bystrica v roku 2019“. Podujatie – tak ako i predchádzajúce – sa nieslo v duchu zdieľania odborných znalostí v danej problematike doma i v zahraničí, výmene doterajších skúseností i následnej konštruktívnej diskusie.

Veríme, že odborný seminár obohatil všetkých zúčastnených. Ďalšie stretnutie, ktorého témou bude Koncepcia Odd. odberov orgánov a transplantačných databáz, je plánované na september 2020. Tešíme sa na Vašu účasť.

Dátum:
jún 30, 2020