4. Mikrovaskulárny workshop

4. Mikrovaskulárny workshop

december 9, 2019 - december 13, 2019

4. Mikrovaskulárny workshop 1

Súčasná medicína umožňuje rekonštruovať defekty v oblasti tváre, ktoré pred pár rokmi nebolo ešte možné operovať. Dnes chýbajúcu oblasť mäkkej časti tváre dokážu chirurgovia nahradiť odobratým lalokom z inej časti tela pacienta. Takéto mikrovaskulárne lalokové rekonštrukcie v oblasti tváre a krku patria ku ťažiskovej náplni Oddelenia maxilofaciálnej chirurgie, ktorého odborníci práve tento týždeň organizujú už 4. Mikrovaskulárny workshop. Svoje bohaté skúsenosti odovzdávajú počas piatich dní lekárom rôznych špecializácii, ktorí sa chcú venovať práve tomuto typu chirurgie. Desať plastických chirurgov a maxilofaciálnych chirurgov z rôznych kútov Slovenska ale aj našej nemocnice malo v našom edukačnom centre možnosť nácviku presného šitia s profesionálnym inštrumentáriom a šitím aké sa používa na operačnej sále.

Začiatok:
december 9, 2019